top of page

Co to znamená být na juniorské pozici. O mladých kmetem z generace Z a spoustě kávy

Dnes jsem člověk na volné noze, ale své mládí jsem strávila hledáním juniorských pozic, kde bych zazářila, oni by si mě zamilovali a moje kariéra hvězdy marketingu by mohla úspěšně odstartovat jako vesmírná raketa nevyrobená v Rusku.

Nicméně po letech zkušeností s nejrůznějšími inzercemi práce jsem se naučila pouze jednu věc – číst. Neboť vedle pěti hlavních světových jazyků je náborovština jeden z nejdůležitějších. Přesvědčte se sami:

Z dnešních nabídek práce (původní text)

Do našeho týmu hledáme parťáka na juniorskou pozici. Baví tě marketing a chceš se stát hvězdou? My ti to umožníme! Jsi plný kreativních nápadů, nebojíš se tvrdé práce a doma už tě mají plné zuby – přidej se k nám! Svoje CV zašli co nejdříve!

Z dnešních nabídek práce (překlad)

Tým mladých teenagerů s třicetiletou praxí hledá intelektuálního juniora do našeho progresivně agresivního týmu. Máš alespoň desetiletou praxi v oboru? Pak jsi dosáhl našich skromných požadavků na minimální plat. Neměj strach, co po těch deseti letech neumíš, to tě doučíme. Protože doba se mění a my s ní. Například kávu tady nestrpíme rozpustnou, a než se zaučíš s naším kávostrojem, chvilku to potrvá. Buď v klidu, až tady budeš junior dalších deset let, tak na to všechno přijdeš.

Dále ti nabízíme vlastní místo u našeho rodinného krbu. Nikdo tě tady nevyžene na mráz. Dostaneš svůj stůl hned za dveřmi a – kdo má židli, ten bydlí! Jsi hlava pomazaná a plná nových mladistvých idejí a nápadů? To je dobře. Z nějakého důvodu. Na druhou stranu u nás více než kde jinde platí, že – kdo křičí, nemusí mít hlas. Samozřejmě, k našim poradám, tedy brainstormingům, jsi velice vřele zván/zvána/zváno ať už jsi černoch, běloch, jeptiška, nebo vozíčkář. U nás může být junior každý.

Není to tak, že bychom někoho do teamu, čti [týmu], potřebovali. Jen trpíme komplexem oproti ostatním agenturám, které se pyšní mladistvými nápady a věkovým průměrem zaměstnanců, který se drží pod hodnotou pokojové teploty. Práce jistě bude tvrdá, pokud si zrovna vzpomeneme ti něco zadat. (Nevadí, že ti tykáme, že? Je to mladistvější.) Nicméně, za svým slovem si stojíme. Ten, kdo 9 hodin denně předstírá, že pracuje, ten tvrdý chleba má. Tak na co čekáš, pošli nám svoje CV, počet Nobelových cen, číslo účtu v krevní bance a jsi náš! Možná.

S pozdravem, Team.

To je konec. Ale i v tomhle světě platí, že komu se nelení, tomu se zelení. Kdo hledá, najde a žádný učený z nebe nespadl. I přes náborovštinu jsem se dostala k řadě skvělých příležitostí a spoustě kokainu. Takže, přátelé, nevzdávejte se, a najděte si svou vysněnou práci! Stojí to za to.
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page